Mobiilirakendus on protsess, mille käigus arendatakse tarkvara mobiilseadmete jaoks, nagu nutitelefonid ja tahvelarvutid. See hõlmab rakenduste loomist, mis töötavad operatsioonisüsteemidel nagu iOS, Android ja Windows Mobile. Mobiilirakendused võivad olla natiivsed, mis on loodud spetsiaalselt ühe platvormi jaoks, või ristplatvormilised, mis töötavad mitmel platvormil.
Mobiilirakenduste arendamine nõuab programmeerimiskeelte tundmist, nagu Swift või Objective-C iOS-i jaoks, Java või Kotlin Androidi jaoks, ning raamistike, nagu React Native või Flutter, kasutamist ristplatvormiliseks arendamiseks. Protsess hõlmab kasutajaliidese kujundamist, koodi kirjutamist, rakenduse testimist ja optimeerimist erinevate seadmete jaoks.
Mobiilprogrammeerimine võtab arvesse ka mobiilseadmete omadusi, nagu puuteekraanid, piiratud ressursid ja erinevad ekraanisuurused. Arendajad peavad tagama rakenduste kõrge jõudluse, turvalisuse ja kasutajamugavuse.
Mobiilirakendusi kasutatakse erinevates valdkondades, sealhulgas sotsiaalmeedias, e-kaubanduses, mängudes, hariduses ja tervishoius. Need mängivad olulist rolli kaasaegses digitaalmajanduses, pakkudes kasutajatele juurdepääsu teenustele ja teabele igal ajal ja igal pool.